Пирин Бл реализира най-бързия гол в Първа лига, но Ботев Пловдив стигна до пълен обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

949 0

Ботев Пловдив обърна Пирин Благоевград с 3:1 на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив в среща от 18-ия кръг в Първа лига. Така хората на Душан Керкез удължиха серията си на пет поредни мача без загуба в шампионата.

Успехът за „канарчетата“ изковаха Самюел Акере, който заби две попадения, а едно добави Мартин Секулич. А двубоят започна повече от перфектно за „орлетата“, след като откри резултата още след 30 секунди игра, което прави гола най-бързия от началото на сезона.

Преди началото на срещата от Ботев Пловдив направиха специален жест към една от шахматните ни кралици- Виктория Радева. Пловдивчанката е сред  петте състезателки в Националния отбор по шахмат за жени, спечелил историческа европейска титла за България.

Спечелените 3 точки изкачиха Ботев Пловдив до 9-ото място с актив от 23 точки. Пирин Бл пък остава на 14-ата позиция с 15 пункта.

Изненадващо още след 30 секунди игра гостите поведоха в резултата. Двама защитници на Ботев Пловдив последователно не успяха да изчистят центрирана топка, която се озова в краката Юго Комано. Последният не сгреши и прати топката в мрежата – 0:1.

Веднага след гола „канарчетата“ се вдигнаха на щурм и се окопитиха сравнително бързо след ранния шок. Самюел Акере изравни в 22-ата минута. Той матира Ковальов със страхотен удар от дъгата на пеналта. До почивката домакините пропиляха още положения чрез Бароан и автора на попадението.

Още минута след антракта Ботев Пловдив осъществи пълен обрат. Акере реализира втория си гол в мача. Ивелин Попов изведе младия нигериец сам срещу Ковальов и той не сгреши – 2:1.

Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор на терена. Гостите опитаха да се върнат в мача, но не успяваха да го сторят.

Във 2-ата минута на добавеното време резервата Мартин Секулич фиксира крайното 3:1, след като получи извеждащ пас зад отбраната на гостите.