Лоша новина за Ботев долетя от полуфиналите за Купата: Готов ли е тимът да се пребори?
1540 0
Странно или не, полуфиналната среща за Купата на България между Арда и Локомотив Пловдив засяга пряко.. Ботев. "Канарчетата" срещат кърджалийци в първа среща от плейофната фаза за опрделяне на тима, който ще получи правото да играе бараж, а вторият двубой по програма е с градския съперник. Резултатът, който се получи в първата среща и победата на "смърфовете" с 4:0 като гост имат интересна роля за Ботев.
Как ще се отрази резултатът от полуфиналната среща за Купата на Ботев?
Всички в "жълто-черния" отбор очакваха да срещнат един отбор на Арда, който да влезе в двубоя с мисъл за срещата реванш с Локомотив. Тези планове обаче претърпяха сериозна промяна след сериозната загуба на водения от Александър Тунчев тим. При загуба с 0:4, шансовете на "небесносините" да отидат към финала клонят към нула, а единственият шанс за тях е да се опитат да достигнат до заветната пета позиция, за която ще се борят с Ботев, Локомотив и Черно море.
Още: Детайлът, който може да качи Ботев на влака за Европа

Ситуацията в тази своеобразна втора четворка е доста заплетена. Към момента на петата позиция се намира Локомотив с 46 точки, а Черно море и Арда се нареждат на следващите две позиции с по 44. Ботев е осми с 40, но с уговорката, че "канарчетата" са в подем и имат 4 успеха в последните 5 срещи. Тази равностойност между отборите означава, че всеки един детайл ще има своето влияние в крайното класиране, а пловдивчани ще трябва да дадат най-доброто от себе си срещу един ранен и разочарован тим на Арда, който знае, че вече единственият шанс да достигне Европа е през шампионата.
Освен това, в кръга след това, Ботев ще излезе в градското дерби срещу съперник, който ще бъде в приповдигнато настроение, достигнал до финал за Купата и с възможност да си спечели билет за евротурнирите именно през този турнир. Това е може би възможно най-лошото стечение на обстоятелствата за "канарчетата", които отпаднаха в турнира за националната Купа именно от "смърфовете".

Ще бъде безкрайно любопитно да се проследи как Ботев ще реагира на напрежението в тази решителна фаза от сезона, а играчи като Наумов и Неделев ще трябва да поведат своите по-млади съотборници напред. Отборът притежава добри футболисти, сякаш намери и своя наставник, а собственикът Илиян Филипов вече обяви, че целта е да се стигне до Европа още през тази кампания.
Още: Играч на Ботев Пловдив бави Илиян Филипов с решение за бъдещето си?
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
