Холандец изкова историческата първа победа на Царско село в efbet Лига

Снимка: Оф. сайт на Левски

2414 0

Царско село записа историческа първа победа в най-високото ниво на българския футбол - efbet Лига. Дебютантът в елита надви с 2:0 над Ботев (Пловдив) в Коматево, като в герой за тима на Никола Спасов се превърна Родни Антуи, който вкара и двете попадения.

И двата гола за Царско село паднаха в заключителните 10 минути на мача. И за двете на Антуи подаде ветеренаът Веселин Минев - в 84' и 89'. Първият дойде след грешка в защитата на Ботев, Минев центрира отлично за холандското крило и той отигра с атрактивна задна ножица.

Само 5 минути по-късно Антуи отново прати топката в мрежата на Аргилашки. При една не много бърза атака Минев изведе холандеца на отлична позиция и той с едно докосване преодоля вратаря на домакините.

Иначе мачът не показа големи футболни достойнства, за което способстваше и жегата в Коматево. Победата изкачи Царско село на 12-ата позиция в класирането (4 точки), а Ботев остана на девето място, имайки 1 точка повече.