Екзекуторът на Ливърпул тръгна с престижна точка като гост на Ботев Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1418 0

Новият старши треньор на ЦСКА 1948 Валентин Илиев тръгна с престижно нулево равенство като гост на намиращия се в добра форма Ботев Пловдив. Тимът на бившия централен защитник, който донесе чутовната победа на ЦСКА като гост на тогавашния европейски шампион Ливърпул през лятото на 2005-та, можеше и да си тръгне с победата от "Колежа", но изпусна много добро положение в последните минути на срещата.

След равенството положението на двата отбора на практика не се промени - те продължават да са в средната група от четири отбора, които ще се борят за плейоф, даващ право на участие в Лигата на конференциите. Ботев Пд са с 38 точки, а ЦСКА 1948 с една повече - 39. След зимната разпродажба на футболисти "червените" продължават да нямат победа в официален мач през календарната година - общо 10 срещи, като в това число влизат и двубоите за Суперкупата и Купата на България.

Постна продукция и от двата отбора

Мачът бе доста скучен, като преобладаваха ударите от средно и далечно разстояние. Особено активен бе Педриньо от ЦСКА 1948, който отправи поне 5-6 изстрела.

За Ботев Пловдив с пропуск се отчете Самуел Акере (36'), а Мохамед Брахими удари гредата в 72-та минута.

Основният централен нападател на "канарчетата", Георги Николов, пък напусна контузен в 24-та минута.

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 направиха безлично нулево равенство

След мощен шут на Педриньо, в края на редовното време, столичани можеха и да изтръгнат победата. Бразилецът стреля от над 20 метра, Хидаед Ханкич не може да улови топката, но двама играчи на ЦСКА се разминаха с нея в непосредствена близост до вратата.

Още: Клубове от Русия се интересуват от Георги Николов

Валентин Илиев е нещо повече от бивш футболист и треньор на ЦСКА 1948 - клисар е

ЦСКА 1948 пуснали "хронометъра" на Валентин Илиев след треньорската рокада

Невиждано! Ботев Пловдив с рекорден бой в Дербито на Тракия, Берое се върна към загубите (ВИДЕО)