ЦСКА 1948 се класира за 1/4-финалите на Купата на България след успех над Ботев Пловдив

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1338 0

ЦСКА 1948 се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след победа срещу Ботев (Пловдив) с 2:1 след продължения. В редовното време двата тима завършиха 1:1, когато Ивайло Чочев откри резултата в 16-ата минута от дузпа.

В 53-ата минута Маркиньос изравни за "канарчетата". Победният гол за момчетата на Красимир Балъков дойде в продълженията на срещата, като в 100-та минута Димитър Митков с глава прати топката в мрежата.

По този начин ЦСКА 1948 затвърди доброто си представяне срещу този съперник, след като през есента разгроми пловдивчани с 5:0. Ботев пък удължи серията си от 10 мача без победа, като все още не успява да излезе от кризата и да се поздрави с успех.

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948 1:2

0:1 Ивайло Чочев (16 д)
1:1 Маркиньос (53)
1:2 Димитър Митков (100)

Стартови състави:

Ботев: Георги Аргилашки, Марио Младеновски, Виктор Генев, Станислав Работов, Филип Филипов, Салиф Сисе, Па Конате, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Емануел Току, Мишел Еспиноса;

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Георги Господинов, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Ангел Лясков, Васил Шопов, Ивайло Чочев, Денислав Александров, Николай Ганчев, Борислав Дамянов, Димитър Митков;

Стадион: База Коматево

Съдия: Георги Давидов