"Черно-бяла" радост: Локомотив Пловдив вече мисли за Европа, нидерландец разплака Балтанов и компания
142 0
Локомотив Пловдив победи Ботев Пловдив в градското дерби от плейофите във втората четворка на Първа лига. "Жълто-черните" се възползваха от численото си превъзходство в хода на двубоя и успяха да надделеят с 0:2. Точен за гостите бе нидерландският нападател Жоел Цварц, който се разписа на два пъти. "Канарчетата" останаха с човек по-малко поради червения картон на Емерсон Родригес още в първите минути на срещата.
Локомотив Пловдив наказа грешките на Ботев Пд
"Смърфовете" започнаха силно срещата и след само 70 секунди игра можеха да поведат в резултата. Ударът на Каталин Иту обаче прелетя над напречната греда. Няколко минути по-късно Севи Идриз също получи възможност да се разпише, но Даниел Наумов се намеси и улови.
Още: На фокус: Развитието на един талант, който стана водещ играч на Локомотив Пловдив

Нещата станаха още по-лоши за домакините в 15-та минута. Колумбиецът Емерсон Родригес удари в лицето Лукас Риян и, след преглед чрез системата ВАР, съдията Венцислав Митрев му показа директен червен картон. Възпитаниците на Душан Косич моментално се възползваха от създалото се напрежение и успяха да поведат. В 18-та минута Иту намери Цварц в наказателното и нападателят завърши с добър удар с глава.
Малко по-късно Ефе Али също прати топката в мрежата на Наумов, но голът бе отменен заради засада.
Десет минути преди края Тодор Неделев получи тежка травма и бе заменен принудително от Чимези Уилямс.
Втората част продължи в същия дух и Локомотив продължи да напада. В 53-та минута удар на Идриз отново бе отразен. Три минути по-късно Наумов парира и шут на Ефе Али.
В 74-та минута "канарчетата" най-сетне намериха пътя към гола. Франклин Маскоте засече центриране от фаул на Самуел Калу, но радостта му бе кратка. Оказа се, че бразилецът е бил в нередовна позиция и попадението не бе зачетено.
В първата минута от продължението амбициите на Ботев бяха окончателно попарени. Първо Наумов трябваше да спасява силен шут на Жулиан Лами, но малко по-късно, бе напълно безпомощен. Цварц отново бе точен и така оформи крайния резултат - 0:2.
Още: Това ли е човекът, който може да изведе Ботев Пловдив към Европа?
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
