Ботев победи Металист, посвети успеха на Тошко Неделев

Снимка: Официален сайт - Ботев Пловдив

1037 0

Ботев Пловдив стартира контролите от предсезонната си подготовка с победа над украински тим. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над Металист Харков, а успехът бе посветен на капитана на тима Тодор Неделев. Българите се появиха на терена с фланелки, на които бе изписано посланието "С теб сме, Тоше".

Първата част на проверката премина в спокойно темпо и без множество голови положения и пред двете врати. След почивката ситуацията бе коренно различна. Пловдивчани заиграха на по-високи обороти и създадоха редица ситуации за гол.

В 58-ата минута Емануел Току се разписа от фаул, а Антоан Бароан удвои от дузпа в средата на полувремето. Малко преди края украинците се разписаха за крайното 2:1.

С този мач бе сложен край на подготвителния лагер в Турция. В неделния ден "канарчетата" се прибират в България.

Вижте кога Ботев ще играе в Лигата на конференциите!