Ботев Пловдив също продължава в турнира за Купата на България

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

361 0

Отборът на Ботев Пловдив се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като се наложи като гост над Локомотив (ГО) с 3:1.

Срещата започна повече от отлично за домакините и още във 2' те поведоха в резултата. Антоний Балъков шутира мощно, топката срещна гредата и попадна в Деян Христов, който без проблеми разпечата вратата на "канарчетата". До края на полувремето гостите бяха по-дейни в търсене на изравнително попадение, но без успех.

След почивката Николай Киров направи промени, които дадоха резултат. Влезлият като резерва Лъчезар Балтанов вдигна тима си на крака и с две попадения между 57' и 60' изведе Ботев напред в резултата.

20' преди края на срещата Алваро Юлиано вкара и трети гол, след като се разписа с мощен шут от далечно разстояние.