Ботев Пловдив не се даде на Черно море и заплете класирането в Първа лига

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

989 0

Отборите на Ботев Пловдив и Черно море поделиха точките помежду си, завършвайки 1:1 в Коматево и дадоха повод на столичния Левски да мечтае да завърши на седмото място.

Стефан Станчев поведе варненци напред в резултата с красив гол в 42-ата минута, но влезлият като резерва Атанас Илиев стори същото нещо след 69 минути игра и на практика подели точките между двата тима.

Черно море вече акумулира в актива си 42 пункта и е с пет пред осмия Левски, който е с 37 и мач по-малко. Ботев Пловдив остава последен в горната четворката на долната осмица в Първа лига и е с 26 точки, но в оставащите два мача не може да стигне третия Царско село, който е с 36.

В следващия кръг Черно море гостува на Царско село, докато на Ботев му предстои визита в столицата на Левски.