Ботев (Пловдив) извади от релси Локомотив (Мездра)

3633 0

Ботев (Пловдив) разби Локомотив (Мездра) с 4:0 в двубой от 1/16 финалите на Купата на България. И четирите гола паднаха през второто полувреме. Първото попадение беше дело на Иван Цветков, който остана непокрит и откри резултата 1:0 в 58-та минута.

Следващият гол за 2:0 отбеляза Мариян Цветков в 70-та минута. Последваха гопадения на Алекс Колев и Серкан Юсеин, които донесоха победата на пловдивчани с 4:0.

В началните минути гостите създадоха множество опасносни положения, но гол така и не падаше. В 38-ата минута защитникът на Локомотив Мездра Георги Павлов дори за малко не си отбеляза автогол, като с глава разтресе напречната греда на своята врата.

Все пак тимът от „Б“ група устиска нулевото равенство до почивката.

В 57-ата минута нападателят на Ботев Иван Цветков разпечата вратата на съперника. Оставен непокрит в наказателното поле, опитният футболист не пропусна да се разпише.

Локомотив Мездра пропусна чист гол в 67-ата минута. Тогава Николай Цветков и Иван Мишев останаха сами срещу Роман Инез и вратаря Мишо Иванов, но Мишев пропусна от 5 метра да изравни резултата.

Само три минути по-късно този пропуск бе наказан. От фаул Мариян Огнянов с помощта на рикушет реализира ново попадение за Ботев и резултатът набъбна на 0:2.

В заключителните минути на мача, първо Колев в 80-та  а след това и Юсеин в 80-та оформиха категоричното 0:4.