"Ботев" (Пд) изхвърли Литекс от Топ 6 след 2:1 в Ловеч

1292 0

Пловдивският "Ботев" изхвърли Литекс от Топ 6 във временното класиране след 2:1 в Ловеч. Дербито на Градския стадион беше от 15-ия кръг в "А" група. С тези три точки "канарите" натрупаха вече 24 и се изравниха по актив с Левски. Литекс пък има 22 и вече е на 7-а позиция.

Двубоят на Градския стадион в Ловеч започна с домакински натиск, който даде резултат в 39-ата минута. Тогава Уилмар Джордан се възползва от неразбирателство между Росен Колев и Адам Страховяк и прати топката в празната врата. Точно преди почивката обаче пловдивчани изравниха след много добра многоходова комбинация, която беше завършена от Томаш Иршак с прецизен изстрел с глава. В 63-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат, след като Алекс Колев вкара с точен изстрел от границата на наказателното поле. До края на мача "оранжевите" се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не успяха да го направят.

СТАТИСТИКА:

Мач от 15-ия кръг в "А" група

ЛИТЕКС - БОТЕВ (ПД) 1:2

1:0 Уилмар Джордан 39

1:1 Томаш Иршак 45

1:2 Александър Колев 63

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов, 4. Пламен Гълъбов, 6. Джаксън Менди, 3. Антон Недялков, 15. Кристиян Малинов (81-88. Никола Колев), 93. Петрус Бумал, 14. Армандо Ваюши (76-99. Кирил Десподов), 19. Румен Руменов (68-73. Милчо Ангелов), 70. Данило Асприля, 9. Уилмар Джордан

Резерви: 12. Александър Конов, 13. Васил Божиков, 23. Иван Горанов, 18. Илия Миланов, 88. Никола Колев, 99. Кирил Десподов, 73. Милчо Ангелов

Треньор: Красимир Балъков

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 37. Росен Колев, 3. Роман Инез, 28. Филип Филипов, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 38. Милен Гамаков, 77. Момчил Цветанов, 9. Александър Колев, 23. Цветелин Чунчуков

Резерви: 89. Михаил Иванов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 88. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 95. Станислав Дрянов, 19. Иван Цветков

Tреньор: Велислав Вуцов

Жълти картони: Винисиус Баривиейра, Никола Колев (Литекс); Томаш Иршак (Ботев Пд)

Съдия: Стефан Апостолов