Ботев катастрофира за трети пореден път и остава на дъното, този път пред Младен Кръстаич

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1646 0

Ботев Пловдив записа трета поредна загуба от началото на кампанията в Първа лига. "Канарчетата" загубиха като домакини на Арда Кърджали с 0:2. Гостите наказаха противника си по един път през двете полувремена, а попаденията бяха дело на Тилев и Н'диайе.

Тазгодишният евроучастник започна кампанията в страната с домакинство на Хебър, загубено с 0:1, като последва и визита на Ботев Враца -2:3. Така пловдивчани остават на дъното с нулев актив, докато кърджалии се изкачат до третата позиция във временното класиране - 6 т. Възпитаниците на Александър Тунчев започнаха с поражение от ЦСКА с 0:3, но последва успех над Берое с 1:0.

Срещата започна с интензивно темпо и атаки, застрашаващи двете врати. Първото по-сериозна опасност пред двете врати дойде в 16-тата минута, когато  Мартин Секулич бе намерен в наказателното поле с дълго подаване по въздуха от Емануел Току.

Новото попълнение на "канарчетата" си спря топката на гърди и стреля, но противниковият страж се намеси. Вратарят отрази, след което изпусна топката, но поправи грешката си и предотврати сигурно попадение.

Натискът на гостите се увеличи, но последвалите два удара не затрудниха особено стража Георги Аргилашки.

Гол! Върхът на "синята" офанзива дойде в 36-тата минута, когато Иван Тилев откри резултата, но първоначално бе отменено. Полузащитникът бе изведен от Светослав Ковачев, като съдиите сметнаха, че Тилев е бил в нередовна позиция, но ВАР се намеси моментално и отсъди попадение за гостите. 0:1!

В началото на втората част Азрудин Валентич предприе офанзивна промяна, която активизира "канарчетата", но така и не успяха да стигнат до попадение. Това обаче го сториха "сините"!

Гол! В 54-атага минута гостите развиха атака, завършила с центриране на голмайстора Иван Тилев. То обаче не бе отразено по най-добрия начин от Дилан Мертенс, което създаде допълнителни главоболия на домакините.

Топката се озова в Ласана Н'Диайе, който разстреля Аргилашки от няколко метра, за нещастие на повечето фенове по трибуните. 0:2!

В 63-ата минута домакините можеха да намалят изоставането си, но късметът не беше на тяхна страна. Първо центриране на Николай Минков срещна горната греда, а пет минути по-късно Ето'о изпрати кълбото по земя в ръцете на Симеонов.

Това бяха последните интересни моменти до края на срещата по терена, тъй като епицентърът на събитията станаха трибуните на базата в Коматево От тях част от феновете на Ботев започнаха да викат "Оставка" поради слабите резултати на тима.

БОТЕВ 0:2 АРДА

0:1 Иван Тилев (36)

0:2 Ласана Н'Диайе (54)

Съставите:

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (К), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето'о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К)