С гол и асистенция Неделев донесе победа на Ботев срещу Витоша

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1376 0

Ботев (Пловдив) победи аутсайдера в първенството Витоша Бистрица с 2:0 като гост в първия неделен мач от 20-и кръг на Първа лига. "Канарчетата" отбелязаха и двете попадения през второто полувреме на двубоя.

Ботев имаше преимущество и през първото полувреме, но не намери начин да разпечата вратата на Витоша. Това се случи в началото на втората част, когато Тодор Неделев с мощен далечен изстрел с левия крак от повече от 25 метра разстреля вратата на съперника.

Авансът на "канарчетата" бе удвоен в 81-ата минута - този път точен бе Фернандо Виана, който получи идеален пас от Неделев и с техничен удар преодоля вратаря на домакините Християн Василев. С 28 точки Ботев (Пд) заема осмо място в класирането. Със същия актив са също Арда и Берое. Витоша остава на дъното на таблицата със само пет точки.