Въпрос на време е да се официализира първият изпадащ от Първа лига


Въпрос на време е да се официализира първият изпадащ от Първа лига
Снимка: Aleksandar Karamfilov/ LAP.bg

1910 0

Хебър Пазарджик е въпрос на време да се официализира като първия изпадащ за сезон 2024/25 от Първа лига. Пазарджиклии имат само 3 победи в рамките на 32 срещи, а в откриващия мач от втория плейофен кръг беше записана и 21-вата загуба. Гостуването си на стадион "Георги Бенковски" с 3:1 спечели Крумовград и се отдаличава от директното изпадане. 

Велислав Вуцов

С две попадения за тима, воден от Росен Кирилов, се отличи Каталин Иту, а Питър Гуинари вкара елегантен гол с пета. Филип-Кенан Дюнвалд бе авторът на почетното попадение за Хебър.

Още: Пет гола за полувреме: Ударно начало на плейофите в Първа лига

Крумовград в момента заема 13-тото място в класирането, което дава право на бараж за място в елита с третия от Втора лига. Хебър Пазарджик е с единия крак във Втора лига, след като вече изостава на 11 точки от 14-ия Локомотив Пловдив.

Лошата новина за отбора от Родопите е, че Каталин Иту получи петия си жълт картон и няма да е на разположение за двубоя срещу Локомотив Пловдив.

Не е сигурно дали н Крумовград ще му се наложи да играе баражи с отбор от Втора лига, ако приемам, че няма да отпадне. С равни точки, макар и с мач по-малко е Локомотив София. 

Не е шега: Гласят стадиона в Пазарджик за домакинства на националите

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички