Юноша на Левски се превърна в герой за Локомотив София, наказвайки Етър в края (ВИДЕО)

Снимка: Rostislav Grancharov / LAP.bg

1261 0

Локомотив София успя да победи с 2:1 Етър на стадион "Ивайло" в мач от 23-ия кръг на Първа лига. В герой за гостите от столицата се превърна Ивайло Найденов, който вкара победното попадение в 89-ата минута.

Юноша на Левски донесе победата на Локо София

Развой на Етър - Локомотив София

Още: Мартин Камбуров не очаква високо класиране за Локо Пд: Лудогорец е класа над всички

През първата част домакините владееха инициативата и създадоха добри положения. В 38-ата минута Етър пропусна добра възможност, като Иван Василев успя да отправи три изстрела към вратата. При първия му удар Александър Любенов с една ръка изби в напречната греда, последва добавка от Василев, която стражът на Локомотив отрази с крак, а при третия опит на нападателя да намери целта Бруно Франко изчисти топката.

В началото на втората част Локомотив София наказа домакините за пропуските им през първата част. Красимир Милошев центрира от свободен удар, а Горка Ларучеа заби топката в собствената си врата в 53'.

В 81-ата минута Етър успя да се върне в мача. Николай Янков пусна към Иван Василев, който отправи диагонален изстрел, а топката се отклони в Гонсало Кардосо и стана неспасяема за Любенов.

Още: ЦСКА уволни Нестор Ел Маестро след по-добри резултати през 2018 година

В 89-ата минута топката стигна до влезлия като резерва Ивайло Найденов след подаване на Стив Траоре и юношата на Левски прати топката във вратата на Етър от непосредствена близост и малък ъгъл за 2:1.

С победата Локомотив София излиза временно на десетата позиция в родния елит. Момчетата на Данило Дончич са с актив от 25 точки. Етър пък продължава да е на дъното с едва 10 пункта от 23 изиграни мача.

Фабио Ешпиньо: Домусчиев помагаше на ЦСКА, те го разстроиха и той създаде Лудогорец, за да им се докаже