УЕФА реже главата на БФС заради размириците на мача с Хърватия

Снимка: Иван Йочев

1128 0

Най-тежката глоба в историята си трябва да плати БФС. Според "Меридиан Мач" Дисциплинарната комисия към УЕФА ще наложи санкция от 85 000 евро на родната футболна централа за изцепките на феновете по време на мача с Хърватска (0:1). Решението е било взето в четвъртък вечерта, като се очаква съвсем скоро да бъде обявено официално.

Както е известно, по време на мача с "шахматистите" родни привържени­ци се замеряха с ракети с тези на гостите. Заради това се наложи реферът Матеу Лаос от Испания да прекрати мача за няколко минути. Междувременно заваляха скандирания "цигани", които също са наказуеми. Фенове на Левски, Локо (Пд) и Берое пък се сбиха в сектор „Б".

Очаква се тежката глоба от 85 000 евро да е придружена с последно предупреждение за домакинство пред празни трибуни. Най-важното нещо обаче е, че ще посрещнем Италия на 28 март с публика, защото на утрешния мач с Малта едва ли ще има някакви ексцесии.