Стадион за 6 милиона лева остава без отбор


Стадион за 6 милиона лева остава без отбор
Снимка: Gulliver/Getty Images

782 0

Тича (Долни Чифлик) прекратява участието си в Североизточната „В“ група, след като президентът на клуба Лъчезар Радев внесе официално писмо в зоналния съвет на БФС-Варна, съобщава "24 часа".

Причината за отказа на отбора от Долни Чифлик е липсата на финанси в клуба, както и нежеланието на местната община да помага на клуба. Участието си в местните шампионати спират и всички юношески формации на клуба.

Това е втори клуб от състава на Североизточната „В“ група, който прекратява участието си тази зима след състава на Бенковски (Бяла).

Тича (Долни Чифлик) завърши на шесто място след първата половина на сезона в Североизточната „В“ група, а през последните години се утвърди като един от най-стабилните тимове в състава на местната трета дивизия.

Стана ясно още, че всички дължими суми към футболистите и треньорите от мъжкия отбор са изплатени. Клубната управа оказва съдействие на футболистите да си намерят нови отбори.

През миналата година в Долни Чифлик бе открит най-модерния стадион във Варненско. За него, базата в Шкорпиловци на тима, както и за една детска площадка бяха усвоени близо 6 милиона лева по програмата на ЕС за развитие на селските райони.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички