Спартак Варна извъртя хикс с украинци

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1187 0

Спартак Варна извъртя 1:1 с украинския Черноморец Одеса в първата си контрола от подготвителния лагер в Анталия. Украинците поведоха в резултата чрез Александър Гладкий в 51-ата минута, а Божидар Васев възстанови равенството в 71-ата минута.

В началото тимът на Черноморец бе по-опасният отбор. В 31-ата минута стражът на Спартак Кристиано Фигейредо изби над вратата силен удар от страна на съперника. След изпълнение на корнер Брагару от Черноморец Одеса отправи мощен удар към вратата на варненци, но топката нецели горния десен ъгъл. Две по-късно Салюк имаше възможност да открие резултата, но извърши фаул в атака, което осуети атаката на Черноморец.

В 39-ата минута след пряк свободен удар в полза на „соколите” Лерой Микелс центриира право към вратата на Черноморец Одеса, топката бе избита в ъглов удар. След изпълнението му Родни Антуи бе на добра стрелкова позиция, но не уцели целта.

Преди почивката украинците пропуснаха още два шанса да открият резултата.

В 51-ата минута обаче те го сторихе. Точен за 0:1 бе Александър Гладкий, който с красив удар успя да излъже защитата на „соколите”, вратарят Иван Дичевски скочи, но топката влезе в мрежата.

В 59-ата след отсъден пряк свободен удар в полза на Спартак зад топката застана Божидар Васев. Той обаче стреля много неточно. В 71-ата Васев поправи грешката си и изравни – 1:1.До края не паднаха повече попадения.

Следващата проверка на Спартак Варна е в сряда, 25 януари с друг украински отбор – ФК Минаж.