След късно голово шоу ЦСКА 1948 не остави шансове на Славия в Първа лига

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1329 0

Отборът на ЦСКА 1948 победи Славия с 1:3 като гост в мач от 23-ия кръг на Първа лига. И четирите попадения паднаха през втората част, а три от тях - в заключителните 7-8 минути на срещата, изиграна на стадиона в столичния квартал Овча купел.

В средата на втората част младият Ангел Бастунов изведе ЦСКА 1948 напред в резултата. В 86-ата минута Васил Шопов удвои преднината на своя отбор, а само две минути по-късно Денислав Александров покачи на 0:3.

В 93-ата минута Димитър Рангелов отбеляза почетно попадение за Славия, за който това поражение не е никак добре. "Белите" са в опасната зона с едва 19 точки, заемайки 12-о място. Със същия актив са и Монтана, които са 11-и и с мач по-малко.

Последният Етър (Велико Търново) е със 17 точки и при победа срещу Берое ще изпревари Славия. Ботев Враца пък е на 13-о място с 18 пункта. ЦСКА 1948 от своя страна опитва да скъси разликата до топ 5. Тимът е 6-и с 34 пункта - с два по-малко от петия Берое, който е и с мач по-малко.