Славия сломи Ботев Пловдив с червен картон в ценна битка за европейския бараж (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

898 0

Славия постигна нужната победа над Ботев Пловдив в 34-тия кръг в Първа лига, с която да запази теоретичните шансове за европейски бараж.

Славия сломи Ботев Пловдив

"Белите" спечелиха домакинството си с 3:1, за да съберат 43 точки. С три повече е седмият ЦСКА 1948, който по-рано през деня не успя да победи осмия Арда. В оставащите два кръга Славия ще мери сили именно със "сини" и "червени". Така пред възпитаниците на Загорчич още стоят теоретичните шансове да играят бараж с третия от шестицата.

Днес в герои за победителите се превърнаха Тасев (5'), Керчев (22') и Николов (78') с попаденията си, а почетният гол на гостите бе дело на Секулич след половин час игра. Той намали при 0:2, а след още десет минути Тартов бе изгонен с директен червен картон.

"Канарите" пропуснаха да се възползват от предимството си на терена след почивката и допуснаха 13-а загуба през сезона - втора от Славия през последния месец.

Днес късметът не бе и с гостите от Пловдив, които нацелиха гредата на два пъти след почивката. След три дни те гостуват на ЦСКА 1948.

Следете актуалното класиране в Първа лига със SportLive.bg!

Още: Красимир Балъков подредил съблекалнята на “Ивайло” след 1:1 между Етър и Локомотив София (СНИМКИ)

Славия удари по ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив определя всичко за Европа (ВИДЕО)

Венци Стефанов коментира бъдещето на голямата си звезда, Златомир Загорчич и формата на Първа лига