Славия с шеста поредна загуба след 1:3 от Черно море

6200 0

Черно море взе глътка въздух след незадоволителните резултати от началото на сезона в „А” група. Отборът от Варна постигна важна победа с 3:1 като гост над Славия. Така кризата при „белите” още повече се задълбочи, след като допуснаха шеста поредна загуба за първенството.

Срещата започна по отличен начин за гостите. Още в 10-ата минута те поведоха след гол на Живко Петков. Той се разписа, след като засече топката с глава след центриране от корнер. Така Петков отбеляза попадение във втори пореден мач на Черно море. Нападателят бе точен и при домакинството на ЦСКА в миналия кръг. До този момент тимът от Варна не бе вкарвал гол в последните си четири мача срещу Славия.

Черно море продължи да бъде по-активният отбор на терена през първата част и футболистите на треньора Никола Спасов пропуснаха няколко добри възможности пред вратата на домакините.

В 51-ата минута „моряците” направиха резултата 2:0. Иван Коконов вкара красив гол. Той пое топката на около 25 метра от вратата на Славия и с много точен и силен удар увеличи преднината на Черно море. Малко по-късно обаче Мишел Платини върна надеждите на Славия, че може да спечели поне точка в мача. Бразилецът се разписа, след като засече центриране на Костадин Дяков. След това „белите” започнаха да контролират мача и направиха куп пропуски, а в 82-ата минута Мичел Бургзорг дори нацели напречната греда. В даденото от съдията продължение Симеон Райков оформи крайния резултат 3:1 в полза на Черно море.