Славия с класика над Берое в битката между българи и легионери (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

907 0

Славия се завърна към официалните двубои в България с класическа победа над Берое с 3:0. След двубоя от 21-ия кръг заралии останаха без реализиран гол от българин през целия настоящ сезон.

Тасев бе сред героите за Славия днес

По притеснителното за тима от Стара Загора е, че днес стартира само с един българин - Стефан Гаврилов, който бе сменен на почивката. Златомир Загорчич пък заложи на 10 българи и 1 норвежец за старта на 2024 г., но дори и скандинавецът е с български произход.

Родните футболисти се отблагодариха на сърбина с категоричен успех, оформен до голяма степен още до почивката чрез попаденията на Тони Тасев (7', 37' (Д). Междувременно Галин Иванов бе пропуснал наказателен удар в 22'.

Българин оформи и класиката в 83' - Владимир Николов, който се възползва от неразчетените действия на Гарсия Ачинели и го прехвърли. Любопитен момент бе битката между Сеедорф и Санети, която се оформи в заключителните минути, когато легионерите бяха пуснати в игра. Те са роднини на легендите Кларънс Сеедорф и Хавиер Санети.

По този начин Славия (11-о място) настигна на само точка разлика Берое (10-о място, 24 т.). В следващия кръг "белите" гостуват на ЦСКА 1948, а заралии приемат Лудогорец у дома. За столичани това е четвърта поредна домакинска победа над съперника.

Следете със SportLive.bg актуалното класиране в Първа лига!

Още: "Да ни го дадат" - Венцеслав Стефанов засегна темата "Андриан Краев" и се пошегува с Левски

Официално: Българин, прекарал цялата си кариера в чужбина, ще играе в Славия

Славия опрощава дълг на Левски, за да вземе Андриан Краев, друг бг тим също е вариант?