Славия показа на Лудогорец как се бие на "Огоста" и се залепи за лидерите

1153 0

Славия направи това, което нито един отбор не бе успявал да стори от началото на сезона - победи Монтана (2:1) като гост в мач от 9-ия кръг на "А" група. На ст. "Огоста" се спъна дори шампионът Лудогорец (1:1).

Благодарение на спечелените три точки "белите" се залепиха за лидерите в "А" група. Тимът на Иван Колев вече има 15 точки, колкото и втория Лудогорец, който обаче по-късно тази вечер посреща "Ботев" Пд.

Гостите можеха да открият още в 11-ата минута, но удар на Ивайло Димитров се отби в гредата. В 20-ата обаче Антон Карачанаков прати топката в мрежата след индивидуален рейд.

В 32-ата минута падна и второто попадение за Славия. Цветомир Панов отне топката, тя мина през Манзоро, който изведе Семерджиев и той сам срещу вратаря не сбърка. Топката се чукна в левия стълб и влезе във вратата на Монтана.

Домакините поискаха дузпа в 38-ата минута. Балджийски падна след контакт с вратаря Кирев, но реферът не реагира.

В заключителните секунди на първата част Иван Минчев намали на 1:2 със страхотен далечен изстрел.

След почивката треньорът на домакините Ферарио Спасов вкара в игра ветерана Здравко Лазаров, но това не даде особен резултат.

В 77-ата минута "белите" пропуснаха невероятна възможност за нов гол, след като Димитров и Манзоро останаха сами срещу вратаря, но не можаха да вкарат.

Малко след това удар на Карачанаков беше спасен от вратаря Христо Иванов.

Шест минути преди края Станислав Генчев прати топката във вратата на Славия, но реферът отмени попадението заради спорна засада.