Славия отлепи от дъното след измъчена победа срещу Хасково

1721 0

Славия най-накрая взе успех! След 6 поредни загуби в А група, "белите" победиха Хасково с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Радослав Василев в 73-та минута.

Мачът на стадиона в квартал „Овча Купел“ не бе от особено високо качество като пред около 300-400 зрители „белите“ изобщо не впечатлиха с играта си.

В 27-та минута, гостите от Хасково имаха претенции за дузпа срещу Педро Еужени, а две минути преди почивката Дончо Атанасов нацели напречната греда.

В 73-та минута, Мишел Платини свали една топка към Василев и той с удар от пет метра матира стража на гостите Банков.

До края на двубоя темпото малко се повиши. Гостите направиха всичко по силите си да върнат гол, а славистите да вкарат втори. До опасности и пред двете врати обаче така и не се стигна.

По този начин Славия се измъкна от зоната на изпадащите, където пък вече компания на Хасково ще прави Локомотив Пловдив.