Славия надви 10 от Враца и се изравни с ЦСКА в Първа лига

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1033 0

Славия постигна минимален успех над Ботев Враца с 1:0 у дома в откриващата среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадион „Славия“ в столичния квартал „Овча Купел“ стартира с минута мълчание в памет на легендата на „белите“ и националния отбор на България Александър Шаламанов, който днес бе погребан в гробищния парк „Бояна“.

Гостите от Враца останаха в намален състав след около половин час игра, след като Чавдар Ивайлов бе изгонен с директен червен картон и пое преждевременно към съблекалните. В края на полувремето възпитаниците на Златомир Загорчич се възползваха от численото си преимущество, откривайки резултата след асистенция на Емил Стоев. След почивката столичани удържаха крехкия си аванс и така се поздравиха с трите точки.

Тимът се изкачи временно на третата позиция в класирането с равен брой точки с втория ЦСКА, който обаче има по-добра голова разлика и четири двубоя в резерв, както и на четири от лидера Лудогорец, с три мача повече от шампионите. Ботев Враца е 12-и с 11 пункта, на три пред последния Пирин Благоевград.

В следващия кръг Славия приема Левски в най-старото столично дерби, докато Ботев Враца гостува на Арда.