Славия на 1/8-финал за Купата на България след обрат срещу Марица Пловдив

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1189 0

Славия успя да се класира трудно за осминафиналите в надпреварата за Купата на България, след като трябваше да обръща резултата срещу втородивизонния Марица.

Близо 40 минути след началото на срещата Марица Пловдив поведе в резултата с гол на Веселин Марчев. Той матира Светослав Вуцов, пращайки топката в горния му десен ъгъл от близко разстояние.

Четири минути след началото на второто полувреме Славия изравни чрез Ерол Дост, който бе намерен с хубав пас от Тони Тасев в наказателното поле.

Почти час след първия съдийски сигнал "белите" осъществиха пълен обрат - Питър Макрилос бе точен отблизо. В последните минути на срещата Георги Вълчев се разписа от дузпа, оформи крайното 3:1 и класира Славия напред към 1/8-финалите за Купата на България!