Резерва качи Дунав в Топ 4 след успех над Локо (ГО)

857 0

Дунав (Русе) победи Локомотив (Горна Оряховица) в мача от 17-ия кръг на Първа лига. Автор на единственото попадение стана Бранимир Костадинов в 72-ата минута на срещата.

През първото полувреме и двата тима имаха добри положения за гол, но не успяха да ги реализират. Домакините от Дунав имаха и претенции за дузпа, но реферът Драгомир Драганов не отсъди такава.

Единственото попадение в мача падна след почивката. В 72-ата минута Деян Димов центрира от ляво, Атанас Фиданин изпусна Бранимир Костадинов и резервата с глава наказа горнооряховчани - 1:0.

В първата минута на добавеното време можеше да падне втори гол за Дунав, но Николай Банков спаси ефектно удара на Антон Огнянов.

В самия край на мача заради бурни реакции срещу решение на съдията резервният вратар на Локомотив Стефано Кунчев бе изгонен от рефера.

Успехът качи русенци на четвърта позиция с класирането или две места нагоре. Отборът на Веселин Великов има 28 точки, с една по-малко от Локомотив (Пд).

Локомотив (ГО) остана на незавидното 12-о място в таблицата с 16 точки в актива си.