Получаваме 7 гола за пръв път от 76 години

1166 0

Националният отбор за първи път в историята си загуби мач с резултат 2:7. Загубата срещу Япония е първа в историята. От досегашните 5 мача имахме 4 победи и едно реми. България едва за трети път в историята си получи 7 гола в един мач.

Предишните два са на 4 юни 1933 година - 0:7 срещу Румъния в Букурещ и 3:7 на 20 октомври 1940 година срещу Германия в Мюнхен. Повече от 7 гола националният отбор е допускал в два мача - 0:13 от Испания през 1933 година и 0:9 от Унгария на 17 август 1947 година.

Япония унижи националния ни отбор по футбол

Едва за пети път националните губеха на полувремето с 0:4 и повече. За последно това се случи на малкия финал на световното първенство в САЩ през 1994 година. Тогава след 45 минути игра Швеция ни поведе с толкова. След почивката обаче повече голове не поехме. С 0:4 сме губили още веднъж на световно първенство до паузата. Така е било на мача ни с Унгария на Мондиала в Чили през 1962. Тогава падаме с 1:6.

Третото 0:4 след 45 минути игра сме записали в една контрола с франция на игрище „Юнак" през 1932 година. Впоследствие петлите повеждат с 0:5. Асен Панчев обаче успява да вкара хеттрик и се отсрамваме с крайното 3:5. Най-тежко е положението при разгрома от Испания с 0:13 в Мадрид през 1933 година. Тогава на почивката губим с 0:6. 3агубата в Нагоя е най-тежката за нас срещу отбор, който не е от Европа.