Норвежец спаси Литекс от резил за Купата

1574 0

Литекс се класира за 1/8-финалите от турнира аз Купата на България, след като спечели с 3:0 гостуването си на втородивизионния Локомотив (Мездра).

И трите попадения за "оранжевите" бяха реализирани след почивката от Бьорн Йонсен, Тонислав Йорданов и Диого Виана.

Наставникът на гостите Регекампф бе дал почивка на голяма част от титулярите, което се отрази на играта на отбора през първата част, когато не беше създадено нито едно чисто голово положение.

След почивката в игра за Литекс се появи жокера Бьорн Йонсен, който се развихри и още в 52-ата минута с шут от над 35 метра норвежецът откри резултата.

Последва нов гол в 78-ата минута, дело на резервата Тонислав Йорданов, а в 83-ата минута се разписа и Диого Виана за крайното 3:0.