Нито помен от играта срещу ЦСКА: Етър копае дъното - Славия "лети" със Златомир Загорчич (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1003 0

Славия взе много важна победа с минималното 1:0 над последния в българската Първа лига Етър. Футболистите на Златомир Загорчич заслужено грабнаха трите точки в мач, в който "болярите" разочароваха след силното представяне срещу ЦСКА.

С успеха "белите" събраха 14 точки и се изкачиха до 13-ата позиция, като продължиха подема след завръщането на Загорчич. Етър пък остава на последната позиция с едва 8 точки от 16 изиграни срещи.

Резултатът бе открит след малко над четвърт час игра. Тогава Виктор Генев бе задържан от Георги Александров в наказателното поле и след сигнал от ВАР Станимир Тренчев отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Тони Тасев, въпреки че Мартин Величков хвана ъгъла.

Още до края на полувремето домакините можеха да удвоят аванса си, но Галин Иванов нацели напречната греда със силен удар от границата на наказателното поле. Цялостно "белите" имаха доста повече положения за гол, а "болярите" създадоха крайно недостатъчно в атакуващ план, за да имат шанс дори за точка.

В следващия кръг Славия отново играе у дома, като приема Ботев Враца (10.11). Етър пък има тежък сблъсък срещу шампиона Лудогорец, но във Велико Търново (12.11).