Националите до 19 години пробиха до елитния кръг

885 0

Тимът на България до 19 години се класира за елитния кръг на квалификациите за Евро 2016. „Трикольорите“ завършиха 3:3 с Кипър в Пафос.

Два гола и една асистенция направи капитанът и най-добър в българския състав Александър Георгиев, ляво крило на Литекс.

Играчите на Светослав Тодоров продължиха напред за мачовете, които ще се играят през месец март. Жребият за тях предстои да бъде изтеглен.

За класирането спомогна и равенството между Люксембург и Полша (2:2), които бяха в нашата група. По този начин България остана на втората позиция в подреждането с 4 точки, след Полша, който е със 7. На третата позиция е Люксембург също с 4, но в нашите записаха победа в директния двубой, Кипър е на последното място с 1 точка.

В първите два мача от групата България отстъпи на Дружина полска с 0:1, а след това победи Люксембург с 2:1.

Божидар Краев вкара първия гол за „трикольорите“ в 41-ата минута за 1:1, след като по-рано Г. Христодолу откри за Кипър. След почивката Малекидис отново даде преднина на своите, а Александър Георгиев вкара два последователни гола в рамките на пет минути за 2:3. Последното попадение бе дело на Калис за 3:3.