Монтана стигна до първа победа за 2016, въпреки съдията

635 0

Монтана прекъсна серията си от 8 месеца без победа в "А" група, след като се добра до много ценна победа с 3:2 над борещия се за място в европейските клубни турнири тим на Черно море.

Домакините поведоха с гол на бившия ас на "моряците" Иван Коконов, но само 2 минути по-късно Симеон Райков успя да изравни. Все пак в началото на второто полувреме Иван Стоянов отново даде аванс на своите.

В 81' дойде време за скандален момент в мача, когато Георги Кабаков свири измислена дузпа в полза на гостите, която беше реализирана от Курьор.

Велев беснееше сериозно край тъч линията, но неговите възпитаници реагираха отлично, след като в 90' Атанас Илиев донесе скъпоценните 3 точки на Монтана.

Последният в класирането се доближи на само 2 точки от Пирин, като предстои пряк двубой между двата отбора. Монтана е и с мач повече. Със загубата Черно море категорично отпада от битката за 4-ото място, което може да даде право на участие в Европа, при условие че ЦСКА спечели Купата на България.