Лудогорец се поизпоти с ЦСКА 1948, но вече е само на стъпка от 13-та (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1866 0

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост и вече е с 9 точки преднина на върха в Първа лига! Единственото попадение за "орлите" вкара Матиас Тисера в 82-та минута. Тимът вече има 69 точки, пред ЦСКА София с 60 и Черно море с 58. ЦСКА 1948 е седми с 39 пункта.

Успехът бе 11-ти пореден за "орлите" за първенство, а червените са на другия полюс - 11-ти пореден мач във всички турнири без победа от началото на календарната година.

Мачът бе с две лица - през първата част Лудогорец доминираше тотално, а втората бе съвсем равностойна, като повечето опасности всъщност бяха пред вратата на Серджио Падт.

Изключително впечатление направи 16-годишният Мартин Бойчев от състава на ЦСКА 48, който се появи на почивката. Тийнейджърът на няколко пъти показа страхотни умения с топката и при правилна работа, го очаква добра кариера.

Следващите мачове на двата отбора са в понеделник -  Лудогорец е домакин на Арда, а ЦСКА 1948 приема Локомотив София.

Вижте как се разви мачът минута по минута ПО-ДОЛУ!!!

Още: Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Георги Николов с тежка контузия, кампанията за него приключи

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 3. Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Кирилов, 14. Т. Иванов, 15. Василев, 19. Фуртадо, 21. Ценов, 22. Даскалов, 87. Димитров;

Лудогорец: 1. Падт, 3. Алмейда, 5. Терзиев, 6. Пьотровски, 7. Джонатан, 17. Сон, 24. Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Текпетей, 88. Неделев, 99. Руан;

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Още: Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Локо София изпревари Пирин

9' - Териториален натиск за Лудогорец, но без големи опасности пред вратата на Маринов. "Орлите" вече изпълниха цели 4 корнера.

12' - Хубав удар на Тодор Неделев от пряк свободен, Маринов изби в пореден корнер.

17' - ЦСКА 1948 се мъчи жестоко с изнасянето и разиграването. Лудогорец пресира много високо и "червените" буквално не могат да си разменят 5-10 поредни паса.

20' - Удар с глава на Диниш Алмейда от отлична позиция премина на сантиметри над гредата.

Още: Ново 20 по темата "Даниел Наумов": Левски уж го бе договорил, но от лятото ще носи не син, а червен екип?

22' - Топовен удар на Рик Джонатан от около 25 метра профуча много близо до вратата на ЦСКА 1948.

26' - Греда за Лудогорец! Неделев бързо изпълни един фал в центъра и изведе по перфектен начин Руан Секо, който, останал очи в очи с Маринов, прати топката в страничния стълб.

30' - ЦСКА 1948 направиха добра контраатака, но Оливие Вердон с ювелирен шпагат предотврати възможността техен футболист да излезе сам срещу Падт.

36' - Страхотен изстрел на Неделев премина на сантиметри от страничната греда на Петър Маринов.

40' - Втора греда за Лудогорец! Текпетей влезе от десния фланг навътре и с левия крак намери страничната греда.

41' - Страхотен прав удар на Рик Джонатан бе избит в корнер от Маринов.

44' - Поредна порция удари към вратата на домакините, но без успех. Лудогорец за сега има 14 изстрела и 10 корнера.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

46' - Изненадващо начало на втората част - бразилецът Талис от ЦСКА отправи удар от около 25 метра, но Падт изби в корнер.

47' - Добра атака за ЦСКА, но ударът на Педриньо от хубава позиция премина на метър покрай страничната греда.

50' - Какво се случва? Нова отлична атака за домакините, но ударът с глава на Ради Кирилов бе спасен от Падт.

61' - Истинска бомба на Педриньо бе отразена от Падт.

70' - Педро Нареси подаде към Куадо Дуа, защитник на ЦСКА изби топката с шпагат, топката отиде застрашително към вратата на Маринов, но той успя да избие. Малко след това удар с глава на Дуа от добра позиция излезе в аут.

82' - Гол за Лудогорец! Кайо Видал центрира отдясно и от няколко метра Матиас Тисера нямаше как да сгреши!

90' - Нисък удар на Карагерен бе спасен от холандския вратар на Лудогорец.

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при 0:0

През последните месеци ЦСКА 1948 се раздели с голяма част от основните си футболисти и това даде сериозно отражение върху представянето на отбора. Тимът има записани 10 победи, 9 равенства и 8 загуби през сезона до момента, които му отреждат 7-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Освен това, тимът от Бистрица е с едва 1 победа в последните си 11 мача във всички турнири. Сега обаче е с нов наставник в лицето на Валентин Илиев, който ще опита да го извади от дупката.

Лудогорец от своя страна се радва на сериозен подем през пролетния дял от шампионата. Разградчани влизат като фаворити в срещата. В предходния кръг те се разправиха с Пирин с 2:0, а малко по-рано постигнаха историческа победа с 5:1 над Левски. "Орлите" са лидери в класирането с 66 точки на сметката си, а евентуален нов успех ще ги изстреля на 9 пред втория ЦСКА.

В исторически план тези два съперника са се срещали 9 пъти. В тях "орлите" имат превес с 4 на 2 победи и 3 равенства. Последният двубой помежду им се състоя през март и завърши при резултат 2:0 в полза на "зелените".