Локомотив Пд пречупи Монтана и вече диша спокойно

954 0

Локомотив Пловдив победи с 1:0 Монтана на "Лаута" в мач от 16-ия кръг на "А" група.

Успехът изравни "смърфовете" с Черно море на шестото място в класирането. Двата тима имат по 21 точки, пет по-малко от третия Берое.

Гостите са предпоследни и вече са в серия от 6 поредни загуби. Това доведе до оставката на Ферарио Спасов, а на негово място дойде Емил Велев.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един сериозен пропуск. Първо в 12-ата минута Иван Минчев от гостите не мога да вкара след подаване на Лазаров. Десет след това топката беше центрирана към непокрития Емил Гъргоров и той с глава не уцели вратата.

В заключителните минути на първото полувреме нападателят на Локо Пд Мартин Камбуров стреля от фаул, но вратаря на гостите Христо Иванов улови.

В 69-ата минута домакините поискаха дузпа. Съдията отсъди нарушението извън наказателното поле. Ситуацията обаче не доведе до опасност пред вратата на Монтана.

В 74-ата минута падна гола за Локо Пд. Центрираната от корнер топка бе засечена с глава от Димо Бакалов, който я прати мрежата на гостите.

В края на мача Камбуров излезе сам срещу вратаря, прехвърли топката към Балдовалиев, но той не успя да я овладее.