Локо (СФ) устиска 1:0 срещу Марек с човек по-малко

1318 0

Локомотив (Сф) устиска победа с 1:0 при гостуването на Марек в Дупница за мача от 7-ия кръг в "А" група. Столичните "железничари" останаха с човек по-малко в 78-ата минута заради червен картон на Камен Хаджиев, но успяха да опазят вратата си "суха" до края. Единственото попадение в мача вкара Ранджелович с глава в 12-ата минута.

Това е първа победа за Локомотив (Сф) като гост през този сезон. "Железничарите" имат вече 11 точки, а Марек остава със седем. Двубоят беше и своеобразен сблъсък между двама специалисти и бивши играчи от школата на Локомотив (Сф), каквито са Антон Велков и Димитър Васев. Сега първият от тях води Марек, а вторият е начело на родния си Локомотив.

Гостите поведоха още в 12-ата минута. Тогава беше отсъден пряк свободен удар. Той дойде, след като Милен Василев изгуби топката в средата на терена, а после извърши нарушението. При изпълнението Марко Ранджелович засече центрирането с глава в мрежата на домакините за 1:0.