Литекс започна ударно във "В" група

2589 0

Блестящ официалният дебют начело на Литекс направи новият наставник на "оранжевите" Живко Желев, след разгромна победа като гост на Янтра (Габрово) с 6:0.

Иронията е, че в играч на мача се превърна юношата на Янтра Искрен Писаров, реализирал хеттрик за Литекс.

Литекс стартира от В група, вижте кой ще води отбора

Ловчанлии напълно доминираха в мача и откриха в 30-та минута чрез Писаров. През второто полувреме Литекс успя да отбележи цели 5 гола и даде сериозна заявка за челото на Северозападната В група.

Янтра (Габрово) – Литекс (Ловеч) 0-6

30′ И. Писаров 0-1

55′ Е. Грозев 0-2

65′ И. Писаров 0-3

67′ И. Писаров 0-4

75′ Д. Селимински 0-5

80′ Й. Петков 0-6

В следващия  си мач Литекс очаква Първа Атомна (Козлодуй) в Ловеч в сряда от 18:00

Съставите на двата отбора:

Янтра: Кольо Андреев – Ивайло Илиев, Иво Георгиев, Мартин Ангелов, Захари Михайлов, Константин Йорданов, Димитър Кръстев, Мартин Тодоров /75-Веско Караколев/, Станислав Мехмедов, Ивайло Иванов /65-Росен Филипов/, Пламен Кожухаров.

Старши треньор – Петър Кръстев

Литекс: Диян Вълков – Стефан Крачунов, Виктор Мицаков, Емил Грозев, Иван Иванов, Дилян Димитров, Константин Генков /65-Александър Асенов/, Тодор Тодоров /60-Денил Селимински/, Руслан Иванов, Кристиян Петков /70-Йоан Петков/, Искрен Писарев.