Литекс U-21 разпиля Берое като гост

8635 0

Литекс записа убедителна победа като гост над Берое с 4:1 в първенството на Младежката група до 21 г.

"Оранжевите" таланти, водени от наставника Евгени Колев, не пожалиха домакините и изтърваха още по-изразителен успех. Момчил Цветанов откри с отлично изпълнение от пряксвободен удар в 15-та минута, а до почивката заралии изравниха чрез Емин Ахмед, който бе точен в 34-ата минута.

И през втората част ловчанлии продължиха да доминират, показвайки и по-точен мерник пред противниковата врата. Халфът Реян Даскалов покачи от фаул, а в 71-та минута друг юношески национал - Пламен Гълъбов, вкара за 1:3 с глава след центриране от корнер. Влезлият като резерва Александър Георгиев с диагонален удар отляво оформи крайния резултат.

Литекс е на 3-то място във временното класиране с 6 точки от два мача, но "оранжевите" имат една отложена среща със състава на ЦСКА.