Литекс скочи в Топ 3 след гръмка разправа с Хасково

1573 0

Литекс нанесе тежка загуба на опашкаря Хасково в последния мач на двата отбора за 2014 година. Ловчанлии вкараха четири гола във вратата на новака в елита и успяха да изместят Локо (Сф) от третото място в класирането, събирайки 32 точки - колкото и "железничарите". Хасково остава последен с едва 7 точки актив.

Пламен Гълъбов откри в 12-ата минута, а Ваюши покачи на 2:0 до почивката. През втората част Уилмар Джордан добави още две попадения и се нареди на второ място сред голмайсторите с 9 гола, с един по-малко от водача Серджиу Буш от ЦСКА.

Гостите от Литекс бяха по-активният тим в началните минути и успяха да стигнат до ранен гол във вратата на Хасково. В 12-ата минута След центриране от корнер топката стигна до непокрития Божиков, който стреля с глава, но ударът му бе избит от Банков. Топката обаче попадна на крака на Пламен Гълъбов, той шутира и въпреки намесата на вратаря, кълбото успя да премине голлинията. Литекс продължи да доминира и в 33-ата минута успя за втори път да превземе вратата на Хасково, точен бе Армандо Ваюши.

Отборът на Емил Велев стигна до първи удар към вратата на ловчанлии едва пет минути преди края на първото полувреме. Отправи го Костадин Ничев, който обаче прати топката над вратата.

И през втората част опашкарят не успя да намери път за противодействие на по-класния си съперник. Вместо това инкасира нови попадения във вратата си. В 53-ата минута след центриране на Страхил Попов Уилмар Джордан стреля неспасяемо с глава, оформяйки класика. Шест минути по-късно таранът се разписа за втори път след центриране на Ваюши от левия фланг.

Въпреки, че си гарантира победата, Литекс продължи да атакува и да създава нови положения. Такива се предоставиха пред Джордан, Ваюши и Кирил Десподов, заради лошия терен още няколко опасни атаки пропаднаха в завършващата фаза. В последните секунди на мача домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Димитър Алексиев, който се оказа най-съобразителен в меле пред Баривиера.