Литекс се прицели в свой юноша, разплакал "Ботев"


Литекс се прицели в свой юноша, разплакал "Ботев"
Снимка: Getty Images/Guliver

912 0

Спортно-техническото ръководство на Литекс сериозно мисли да привлече футболист на Монтана през зимата. След като стана ясно, че "оранжевите" следят Борислав Балджийски и Асен Георгиев, "Меридиан мач" обяви, че и офанзивният халф на Монтана Иван Минчев е попаднал в полезрението на ловчанлии.

Играчът от Казанлък е единственият футболист в "А" група, реализирал хеттрик от началото на сезона. Той го направи в мача срещу "Ботев" (Пд) при историческия успех с 6:0.

Минчев е юноша на Литекс, като е част от академията 4 години. Той е в Ловеч от 2005 до 2009 г., но така и не записва мач за първия тим. 24-годишният футболист е играл и в Локо (Мз), Любимец и Спартак (Вн), преди през 2014 г. да премине в Монтана.

В Ловеч искат да се подсилят с български играчи, тъй като често са критикувани, че въпреки добрата академия разчитат на доста чужденци. В момента българи сред титулярите на Лауренциу Регенкампф са Страхил Попов, Антон Недялков и Кристиян Малинов.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички