Литекс се откъсна в топ 3 след отменен гол на "Ботев"

1344 0

Литекс си тръгна с трите точки от Пловдив, побеждавайки Ботев 1:0 с гол на Страхил Попов.

Ловчанлии могат да са благодарни на главният рефер, кой три минути преди гола им отмени попадение на Божидар Васев.

Ботев даде всичко от себе си и доминираше през целия двубой. Проблем пред "канарите" бе стабилната защита на гостите, която не допусна изненади.

Двата тима не бързаха с атаките и задържаха топката предимно в средата.

Ботев доминираше през целия мач, но така и не създаде сериозни положения пред вратата на гостите.

Една от малкото ситуации създаде Мариян Огнянов, който бе и най-активен от тима на „канарчетата”. Той успя да се възползва от небрежност на Антон Божиков в 11-ата минута. Защитникът на Литекс не бе концентриран пред собственото си наказателно поле и позволи на нападателя на Ботев да отнеме топката и да нахлуе към вратата на гостите. „Оранжевите” обаче компенсираха грешката и попречиха на удара, за да избият в корнер.

Спорен момент се получи в 60-ата минута. Божидар Васев съумя да вкара на празна врата, но главният съдия отсъди спорна засада.

Страхил Попов от Литекс в 63-ата минута успя да вкара с глава след центриране, което направи ситуацията с отменения гол още по-дискусионна.

Логично „канарите” затвориха съперника в неговата половина, но не съумяха да излъжат момчетата на Красимир Балъков, чиято тактика включваше отбелязване на гол и защитна игра.

Литекс демонстрира страхотна координация в защита и заслужи трите точки в тежкото си гостуване.

След двубоя Литекс заема третото място с 43 точки, изпреварвайки Локомотив София, който гостува на Берое. Ботев остава шести с 37 точки.