Литекс диша във врата на ЦСКА след успех над Хасково

6214 0

Литекс продължи победната си серия с четвърти успех, надделявайки без особени затруднения над последния в класирането Хасково с 2:0.

Успехът изстреля ловчанлии до второто място във временното класиране в "А" група, само на точка от водача ЦСКА. Новакът пък остана на дъното на класирането с едва 4 точки актив.

Литекс не се хвърли да натиска съперника от първата минута, но въпреки това до средата на полувремето "оранжевите" бяха изпуснали две възможности да открият резултата. Очакваното се случи в 36-ата минута, когато играч на Хасково изчисти топката, но тя попадна на крака на Кристиян Малинов, който от границата на наказателното поле стреля от воле - 1:0! В 41-ата минута Литекс стигна до второ попадение във вратата на Боян Пейков, като точен бе Уилмар Джордан.

През втората част Литекс се впусна да търси поне класическа победа над гостите от Хасково. В 80-ата минута след чудесна контраатака от точката на дузпата и на празна врата Армандо Ваюши стреля над вратата. Албанецът се пробва и в 86-ата минута, когато негов удар от 25 метра бе избит с мъка от вратаря на Хасково в корнер.