Крумовград продължава да трупа, а Ботев Враца да губи точки: Новакът в Първа лига с нов успех (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

1141 0

Крумовград постигна нова победа в родния елит. Новакът в първия ешелон на българския футбол надви с минималното 1:0 Ботев Враца в откриващия 13-тия кръг на Първа лига двубой.

Единственото попадение бе дело на Даниел Милянович. 21-годишният десен халф откри резултата в 24-ата минута, отбелязвайки 2-рия си гол през сезона.

С този успех крумовградчани се изкачиха до 8-ото място в класирането. Те вече имат 17 точки в актива си при записани 5 победи, 2 равенства и 6 загуби. Врачани от своя страна са 14-и с 10 пункта на сметката си при 3 успеха, 1 реми и 9 поражения.

Как се разви двубоят?

Ботев Враца започна по-активно срещата. Още в 4-ата минута Спас Георгиев шутира опасно, но Янко Георгиев отрази. Впоследствие стана ясно, че той е бил в положение на засада.

Само минута по-късно стражът на домакините отново трябваше да показва рефлекса си. Марко Мижуга този път го тества с плътен удар, но Георгиев остана непоколебим.

ГОООЛ! В 24-ата минута Крумовград отвърна на предизвикателството и откри резултата. Даниел Милянович се разписа, след като гостите имаха претенции за нарушение  срещу Александър Колев в предходна ситуация. Такова обаче не беше отсъдено.

8 минути след подновяването на играта Серкан Юсеин получи шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Той го направи по добър начин, предизвиквайки намесата на Федерико Бариос.

По-малко от 120 секунди по-късно се създаде нова ситуация пред вратата на гостите. Жак Пехливанов шутира от сериозна дистанция, но топката премина покрай дясната греда.

В 68-ата минута Жан Пиер Да Силва получи хубав пас от Момчил Цветанов. Той напредна, но не успя да отправи добър удар. Последва нова атака и изстрел от Цветанов, спасен от Георгиев.

В 78-ата минута, от корнер, Мартин Смоленски достави топката на Браян Переа, който мигновено стреля, но Георгиев направи поредно страхотно спасяване. Луиз Соарес все пак вкара коженото "кълбо" във вратата, но попадението бе отменено поради засада.

До края на мача особено сериозни ситуации пред двете врати липсваха. В следващия кръг Крумовград ще домакинства на Етър, а  Ботев Враца приема Ботев Пловдив.