Краев и компания със златен шанс в квалификациите

Снимка: БГНЕС

1551 0

Юношите на България до 19-годишан възраст стигнаха до успех с 2:1 над Люксембург днес, правейки важна крачка за класирането си към втория квалификационен мач за Евро 2017.

Предвожданите от треньора Светослав Тодоров "лъвчета" поведоха с 2:0 още до почивката, след като Скендерович си отбеляза автогол в началото на мача, а след това и Александър Георгиев покачи резултата в полза на българите.

През втората част символичните гости върнаха едно попадение чрез Муратович, но България стигна до победата, с което увеличи и шансовете си за класиране в следващата фаза.

Националите ни вече делят 2-о място в своята предварителна група, след като загубиха преди два дни с 0:1 от Полша. На "лъвчетата" остава един мач срещу аутсайдера Кипър и, ако стигнат до победа, продължават напред.

По регламент националните отбори в тази възраст са разделени на 13 групи. Първите два от всяка група продължават напред, както и съставът с най-добри показатели от заелите третото място в класирането.