И Ботев Враца разгроми последния Верея

Снимка: Фейсбук страница на Ботев Враца

1072 0

Ботев Враца е поредният отбор, който постигна убедителна победа срещу Верея. Врачани записаха втори успех през пролетния дял в Първа лига, като надделяха с 3:0 над аутсайдера Верея в двубой от 25-ия кръг на родния шампионат.

Домакините решиха нещата още преди да измине и час игра. Мартин Кавдански даде аванс на Ботев Враца в 19' през първата част, а в началото на втората - Даниел Генов 53' и Петър Атанасов 57' в рамките на 4 минути осигуриха пълния комплект от три точки за врацачани.

След този успех врачани вече са 9-ти с 30 точки, докато старозагорци остават 14-ти, на последното място, с 6 точки и трудно биха останали в елита. Освен това Верея вече 36 поредни мача в елита няма победа. Отборът е с най-слабото нападение и най-слабата защита в шампионата - 9 вкарани и 53 допуснати гола.