Холандец ще свири мача на националите с Норвегия

1334 0

Холандецът Бас Найхуис ще ръководи решителната евроквалификация между България и Норвегия. Двубоят е в четвъртък от 21.45 часа на ст. „Васил Левски”.

Найхуис е на 38 години и е съдия на ФИФА от 2007 година. Той е ръководил един мач на България – на 18 ноември 2009 година срещу Малта. Тогава България печели с 4:1 като гост, а Димитър Бербатов бие рекорда на Христо Бонев за най-много голове с националната фланелка.

Помощници на Бас Найхуис в четвъртък ще са неговите сънародници Роб ван де Вен и Чарлз Схаап.

Преди мача България е на четвърто място в Група Н с 8 точки, с две по малко от норвежците, които са трети.