Хебър спря серията, но Пенев няма да е доволен: Изпуснати точки срещу Ботев Враца, а синът му бе изнесен на носилка (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

2189 0

Хебър Пазарджик завърши при равенство 1:1 срещу Ботев Враца у дома в мач от българската Първа лига. Така отборът на Любослав Пенев спря серията от четири поредни загуби, но отново не спечели. Тимът остава с 12 точки на 10-а позиция, като зад него са именно врачани - с два пункта пасив.

Освен заради изпуснатите точки Любослав Пенев не бе никак доволен и поради факта, че синът му Николас Пенев бе изнесен на носилка в 63-тата минута. Той остана на земята и не можа да се изправи сам, изпитвайки сериозни болки.

Хебър Пазарджик завърши при равенство 1:1 срещу Ботев Враца у дома. Така отборът на Любослав Пенев спря серията от четири поредни загуби, но отново не спечели. Тимът остава с 12 точки на 10-а позиция, като зад него са именно врачани - с два пункта пасив.

Хебър със сигурност може да съжалява за изпуснатата победа. Тимът имаше предимство при притежанието на топката, макар и минимално (56% срещу 44%), като бе отправил и близо три пъти повече изстрели - 16 срещу 6. Точните удари пък бяха 4:2, а корнерите 8:3.

Резултатът бе открит минута преди края на първото полувреме, когато вратарят Петър Дебърлиев трябваше да чисти напред. След грешка в противниковата отбрана топката се озова в Ангел Бастунов, който подаде вдясно от себе си към Збун. Последният, вече в наказателното поле, пусна топката покрай вратаря и се разписа.

В 67-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Ботев го стори с първия с иточен удар, след като Мартин Смоленски изведе Бубакар Траоре. Стражът Дебърлиев увисна и за Траоре остана просто да вкара топката празната врата.

В следващия кръг Хебър Пазарджик посреща у дома новака и дебютант Крумовград (02.10), който към момента е с позиция по-нагоре и с точка аванс въпреки мача пасив. Ботев Враца пък приема у дома ЦСКА 1948 (30.09).