Голмайсторът на Първа лига с нов гол: Любо Пенев и компания пак паднаха - 5-голово шоу (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

827 0

Крумовград записа важен успех с 3:2 в сблъсъка срещу Хебър Пазарджик от междинния 27-и кръг в българската Първа лига. С победата тимът влезе в топ 6, събирайки 39 точки, като вече в девет поредни шампионатни мача няма загуба. Играчите на Любослав Пенев пък остават 12-и с 27 пункта, след като имат само една победа и четири три загуби в последните пет мача.

Крумовград сломи Хебър Пазарджик

Така след като първият в историята мач между тези опоненти завърши без победител през октомври в Пазарджик, този път Крумовград продължи възхода си, въпреки че отново загуби (този път временно) аванс от два гола.

Резултатът бе открит още в 9-ата минута, когато Матей Шимич асистира с глава към Алекс Колев, който също отигра с глава и се разписа. Това бе 11-ият му гол за сезона в Първа лига и вече еднолично е първи по този показател, като Георги Николов от Ботев Пловдив остава втори с 10.

Десетина минути преди края на първото полувреме след центриране на Колев Вячеслав Велев сви топката добре към Димитър Тонев, който с премерен изстрел удвои. Втората част обаче започна много силно за гостите от Пазарджик.

Това логично и заслужено доведе до гол в 58-ата минута, когато Шейх Диаманка асистира на Ангел Бастунов. Десетина минути преди края на редовното време резултатът дори бе изравнен, след като Лазар Марин получи след добър пробив отдясно и показа отличен завършващ удар в наказателното поле.

И след като във втори пореден двубой Крумовград изтърва аванс от две попадения, отново успя да излезе напред в резултата. Матей Шимич намери топката отлично с глава и я пласира невъзможно за спасяване за Дебърлиев. До края повече голове нямаше, а гостите така и не съумяха да натикат опонента в собствената му половина, но въпреки това имаша своите шансове за изравнят.