Етър изненадващо победи Арда на старта в 27-ия кръг от Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

835 0

Етър постигна изненадваща победа във вторник. "Виолетовите" изглеждат като един от изпадащите след края на сезона, но се представят достойно. Така те записаха първи успех в Първа лига от 25-и октомври насам (2:1 срещу Ботев Пловдив).

Във вторник възпитаниците на Светослав Петров дадоха старт на 27-ия междинен кръг с 2:1 срещу Арда у дома. Домакините имаха преднина чрез Иван Василев през 2/3 от втората част след откриващото попадение в 45'.

След почивката "виолетовите" пропуснаха да затворят крайния изход чрез второ попадение и не след дълго падна голът в собствената им врата. Той бе дело на Тонислав Йорданов от статично положение в 76'.

Късметът обаче този път бе с домакините и Лутумба направи разликата в последната минута от добавеното време на срещата.

Етър пак изпусна сигурни точки

Така Етър сложи край на серията от пет поредни загуби през пролетта. Това бе първа победа на "виолетовите" в историята на съперничеството между двата отбора. Възпитаниците на Петров са последни с 13 пункта, а Арда събра 36 точки.

Следете актуалното класиране на Първа лига със SportLive.bg!

Още: Етър се примири, че изпада, но вече се готви за завръщане? Светослав Петров остава

Първа лига се завърна с чудесен дебютен гол от 25 метра на Йоким Карсела от Етър Велико Търново (ВИДЕО)

Една българска легенда на 58! Етър Велико Търново поздрави Красимир Балъков на 29-и март