Дунав стартира участието си в Лига Европа с минимално поражение (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

4053 0

Отборът на Дунав стартира участието си в европейските клубни турнири със загуба. Тимът от Русе загуби гостуването си на Иртиш, воден от Димитър Димитров - Херо, с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата падна още в 4', като защитата на гостите бе излъгана с един пас, а Игор Бугаев вкара попадението.

През втората част момчетата на Веселин Великов бяха по-добрият и по-деен тим на терена, но до попадение във вратата на казахстанския тим не се стигна.

Срещата започна равностойно, но след 4' игра домакините поведоха. Александър Кислицин видя добре включващия се Игор Бугаев, като го изведе в наказателното поле, а нападателя не сбърка останал очи в очи със Станислав Антонов.

До 15' момчетата на Димитър Димитров бяха по-дейните на терена, като прекараха голяма част в половината, и дори в наказателното поле, на българския тим. В 20' като по чудо домакините не поведоха с 2:0, след като Исамел Фофана бе изведен по левия фланг и центрира остро, но Стефан Живкович не успя да засече топката.

Най-доброто положение за Дунав пък бе в 39', когато капитанът Диян Димов отправи удар от над 20 метра, но Давир Лория се придвижи добре и улови кълбото в ръцете си. 2' Димов отново пробва късмета си, но опитът му пак се оказа неуспешен.

Втората част започна равностойно, като момчетата на Веселин Великов започнаха по-често да поглеждат към вратата на противника и бяха много близко до изравнително попадение. Мирослав Будинов открадна добре топка в наказателното поле в Иртиш, но ударът му бе от малък ъгъл и Лория изби в корнер.

След по-малко от 60 секунди отново капитанът Димов опита късмета си изстрел от далечно разстояние, който за негово нещастие кацна върху мрежата зад напречната греда.

До края на срещата гостите бяха отборът, който повече търсеше гола, но до такъв така и не се стигна.

В последната минута на срещата Мирослав Будинов можеше да покачи на 2:0, но не успя да уцели добре топката, която получи в наказателното поле на Дунав.

Преди мача

Отборът на Дунав си завоюва правото да играе в Европа през този сезон, след като изненада приятно мнозина с играта, която показа в Първа лига през изминалата кампания. Тимът има право да играе в европейските клубни турнири, след като заеха мястото на ЦСКА - София.

Тимът от Русе за последно игра в Европа през сезон 1975/1976 година и сега, 42 години по-късно те отново са в блясъка на прожекторите.

Срещата днес следобед е в Казахстан, а треньор на съперник на българския тим е Димитър Димитров - Херо.

Състави:

Иртиш: Давир Лория, Александър Кислицин, Аслан Дарабаев, Родриго Антонио, Исмаел Фофана, Джа Джедже, Дамир Даутов, Стефан Живкович, Карлос Фонсека, Марио Машлач, Игор Бугаев

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Петър Патев, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Самир Аясс, Диян Димов, Васил Шопов, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагерен, Мирослав Будинов