"Драконите" изпепелиха отбора на Ники Митов за Купата

Снимка: БГНЕС

947 0

Дунав се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като спечели с 2:0 визитата си на софийския Септември - пети във Втора лига. И двете попадения за "драконите" паднаха преди почивката, а вратарят им Станислав Антонов спаси дузпа.

В 13-ата минута Атанас Атанасов с красив далечен удар откри резултата, а само пет по-късно Мартин Шопов покачи преднината на гостите в "Драгалевци", след като засече центриране от корнер.

Асен Чандъров пропусна 11-метровия наказателен удар, който можеше в 55-ата минута да върне интригата в срещата.

Дунав и в предишния кръг се изправи срещу втородивизионен съперник - Витоша (Бистрица), като тогава надделя след изпълнение на дузпи.